Forum Konstruktor budowlany Strona Główna Konstruktor budowlany
Forum projektantów
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

AutoCAD 2020 problem po aktualizacji, pojawiające się linie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Konstruktor budowlany Strona Główna -> CAD
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tom3k
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 757
Przeczytał: 8 tematów

Pomógł: 76 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią 9:29, 21 Lut 2020    Temat postu: AutoCAD 2020 problem po aktualizacji, pojawiające się linie

Mój kolega z pracy po aktualizacji AutoCAD 2020 ma problem. Po najechaniu kursorem na obiekty, wyświetlają się różne dodatkowe, ukośne linie, w różnych kierunkach. Często na krótką chwilę. Dzieje się tak na już wcześniej edytowanych i poprawnie działających plikach DWG. Zamieszczam PrintScreen. Czy ktoś z Was spotkał się już z czymś takim? Bardzo proszę o pomoc.
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Tom3k dnia Pią 9:31, 21 Lut 2020, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Majkelus
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 187
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 9:54, 21 Lut 2020    Temat postu:

Kiedyś w pracy mieliśmy podobny problem, bodaj z wersją 2012. Pomogła dopiero reinstalacja.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GRAITEC-Support
Ekspert



Dołączył: 19 Lut 2019
Posty: 285
Przeczytał: 24 tematy

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 10:11, 21 Lut 2020    Temat postu:

1. Spróbować wyłączyć antialiasing i zoabczyć czy pomoże
2. Sprawdzić z jaką kartą graficzną i jakim directx działa obecnie autocad
3. Zaktualizować sterowniki karty graficznej


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tokkotai
Gość






PostWysłany: Pią 10:28, 21 Lut 2020    Temat postu:

4. Wypi[...]Autodesk w kosmos i zainstalować coś co działa Smile

a tak na poważnie to na 99% sterowniki karty graficznej i systemu Szit-downsX gryza się z bibliotekami NET-framework po ostatnim update tego ostatniego. Sprawa do rozwiązania przez ekipę Autodesk i szit-downsX i dopiero jak się one dogadają to zacznie to jako tako działać.


Zanim to się stanie, wyłącz akceleracje grafiki w Autocadzie.
Uważaj, bo będzie bolało.

Ekipę od M$ przepraszam za urealnienie nazwy waszego produktu, ale inaczej nie da się go teraz po ostatnim updacie nazwać. Gryzie się ze swoimi własnymi bibliotekami Net Framework.

I żeby nie było, ze się czepiam, W Windows 7 wszystko śmiga aż milo.


Ostatnio zmieniony przez tokkotai dnia Pią 10:36, 21 Lut 2020, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tom3k
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 757
Przeczytał: 8 tematów

Pomógł: 76 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią 13:04, 21 Lut 2020    Temat postu:

Wyłączenie akceleracji grafiki w Autocadzie pomogło doraźnie rozwiązać ten problem pojawiających się linii. Ale zgodnie z Waszymi wskazówkami będę jeszcze próbował aktualizować sterowniki.
Dziękuję Wam wszystkim za szybkie odpowiedzi!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tokkotai
Gość






PostWysłany: Pią 13:14, 21 Lut 2020    Temat postu:

Spoko kolego Om3k.
Tez jedziemy na tym samym wózku i musimy się użerać z durnymi programistami którzy nie są w stanie porządnie już nic zrobić. Od siebie dodam, ze już 2 lata temu poprosiłem firmę Nemetschek/SCIA BV. , czy by nie mogli preportowac SCIA engineer z powrotem na Linux'a.
Powiedzieli, ze im się to nie opłaca. Jak widać miałem nosa, bo u mnie co update windy 10 to mam coraz to nowe problemy ze SCIA. Problem występuje w bibliotekach Microsoftu Net Framework 3.5 gdzie występuje nieprzewidziana operacja i wszystko się wyp[...] w kosmos bez save'a. Co potrafi popsuć tak spokojnie 20 minut pracy, oraz przy robieniu raportów nawet potrafi wyp... w kosmos cale 3 godziny pracy gdzie niestety trzeba się naklikac.

Najgorsze jest to, ze podesłałem im logi z systemu, a oni i tak nie wiedza co zrobić, żeby programu SCIA O.S. Windows X nie wywalał bez żadnego ostrzeżenia do piachu... wczoraj przez to straciłem extra 3 godziny klikając w obrazki i szukając ostawień, żeby mi nie rysował elementów których nie chciałem pokazywać idiocie architektowi, żeby nie zadawał głupich pytań.


Ostatnio zmieniony przez tokkotai dnia Pią 13:20, 21 Lut 2020, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ProjektK66
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 29 Sie 2012
Posty: 1778
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 25 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Krosno

PostWysłany: Pią 19:53, 21 Lut 2020    Temat postu:

"4. Wypierdolić Autodesk w kosmos i zainstalować coś co działa Smile " do 2D sprawa jest bardzo jasna i klarowana, do 3D ? to chyba pokuta używać autodziaka.
Jeśli masz Nvidię - to w ustawieniach można ustawić tylko dla danego programu - co ma robić grafika w nim, czy ma wygładzać, czy ma dawać wydajność- może tu jest problem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Konstruktor budowlany Strona Główna -> CAD Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin