Forum Konstruktor budowlany Strona Główna Konstruktor budowlany
Forum projektantów
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kontrola urbanistów - komisja przy ministerstwie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Konstruktor budowlany Strona Główna -> Uprawnienia, certyfikaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
senmil
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 2281
Przeczytał: 26 tematów

Pomógł: 22 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Północ

PostWysłany: Wto 8:27, 05 Wrz 2017    Temat postu: Kontrola urbanistów - komisja przy ministerstwie

Dobry pomysł czy zły? Kontrolować powinny izby czy może ministerstwo?
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PeterJoseph
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 80
Przeczytał: 18 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pon 19:48, 07 Maj 2018    Temat postu:

Wybaczcie, że tutaj - nie chciałem zakładać nowego wątku - ale kumpel dziś mi powiedział, że podobno są szykowane zmiany w Prawie Budowlanym, że rozważają likwidację Izby Inżynierów i pozostawienie tylko Izby Architektów. Czy wie ktoś o tym? Czy rzeczywiście? Gdzie można by znaleźć jakieś informacje na ten temat?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Klinkier
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 308
Przeczytał: 30 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:17, 07 Maj 2018    Temat postu:

Że co? xD Że niby klika dałaby się rozwiązać? xD Co to za plotki? Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cajmer
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 28 Lip 2016
Posty: 77
Przeczytał: 54 tematy

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:18, 07 Maj 2018    Temat postu:

Jedna klika chce rozwiązać drugą żeby mieć większe wpływy.
Standard.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
senmil
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 2281
Przeczytał: 26 tematów

Pomógł: 22 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Północ

PostWysłany: Wto 14:15, 08 Maj 2018    Temat postu:

Całkiem możliwe... Trąbię od tym już od dawna i wcale bym się nie zdziwił. Jednak póki nie zobaczę projektu aktu prawnego to będę traktował to jako plotka.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PeterJoseph
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 80
Przeczytał: 18 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Wto 14:31, 08 Maj 2018    Temat postu:

W Komisji Legislacyjnej jet projekt, gdzie mówią o projekcie inwestycyjnym, że techniczny będzie konieczny na zakończenie budowy, przy odbiorze przez Nadzór Budowlany - nie dotyczy domów do 250 m2.

Dziś dostałem też takie cos - projekt chodnika, przy chodniku 2 czy 3 urządzenia zabawowe - zjeżdżalnia, bujak, huśtawka ważka, bo mało miejsca, wąskie działeczki, więcej nie weszło (dodam, że wykonałem ponad 20 projektów dużych placów, z czego parę szło na pozwolenie, przy tylko 1 wymagali architekta):
"projekt zagospodarowania terenu placu zabaw powinien być sporządzony przez projektanta posiadającego wymagane uprawnienia budowlane, art. 35 ust. 1 pkt 4 oraz art. 20 ust. 1 pkt 1a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane.
Pan (ja) posiada uprawnienia budowlane nr (pełne konstrukcyjne) które uprawniają go do sporządzania projektu zagospodarowania terenu w zakresie konstrukcji obiektu. W przypadku placu zabaw występuje konieczność zaprojektowania odpowiedniego układu funkcjonalnego oraz usytuowania go w przestrzeni.
W związku z powyższym projekt zagospodarowania placu zabaw powinien być sporządzony przez projektanta posiadającego uprawnienia budowlane w branży architektonicznej."

Dopisek - ostatnio też byłem na portalu PIIB, w panelu wiedza, odnośnie uprawnień budowlanych w ich zakresu, Pani Smarz napisała odnośnie zakresu uprawnień w specjalności konstrukcyjno-budowlanej coś takiego "zakres nie jest sprecyzowany przez Ustawodawcę, gdyż nie określił co to jest konstrukcja obiektu budowlanego" - piszę z pamięci, więc może być nie dosłowny cytat.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez PeterJoseph dnia Wto 15:19, 08 Maj 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
senmil
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 2281
Przeczytał: 26 tematów

Pomógł: 22 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Północ

PostWysłany: Wto 14:58, 08 Maj 2018    Temat postu:

PeterJoseph, posiadasz uprawnienia konstrukcyjno-budowlane. Poproś o podstawę prawną tego zakresu i wykazanie, który zakres jest przyporządkowany do danego zakresu uprawnień. Niech się pomęczą. Co to znaczy "w zakresie konstrukcji obiektu".

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Klinkier
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 308
Przeczytał: 30 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:00, 08 Maj 2018    Temat postu:

Szanuję Was Panowie za to, że chce Wam się jeszcze kopać w tej materii Smile

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Klinkier dnia Wto 16:01, 08 Maj 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
senmil
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 2281
Przeczytał: 26 tematów

Pomógł: 22 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Północ

PostWysłany: Wto 19:14, 08 Maj 2018    Temat postu:

Klinkier, e tam. Ja tam tylko hobbystycznie. Ostatnio mode słowo: kasta Wink.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Klinkier
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 308
Przeczytał: 30 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:59, 08 Maj 2018    Temat postu:

Ale w zawodzie jeszcze robisz? Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
senmil
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 2281
Przeczytał: 26 tematów

Pomógł: 22 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Północ

PostWysłany: Wto 20:53, 08 Maj 2018    Temat postu:

Jak najbardziej, ale przeszedłem do stanu nirwany Wink. Lucet omnibus sol...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dm
Forumowicz



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 27
Przeczytał: 11 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:01, 12 Maj 2018    Temat postu:

"Pan (ja) posiada uprawnienia budowlane nr (pełne konstrukcyjne) które uprawniają go do sporządzania projektu zagospodarowania terenu w zakresie konstrukcji obiektu. W przypadku placu zabaw występuje konieczność zaprojektowania odpowiedniego układu funkcjonalnego oraz usytuowania go w przestrzeni.
W związku z powyższym projekt zagospodarowania placu zabaw powinien być sporządzony przez projektanta posiadającego uprawnienia budowlane w branży architektonicznej."
czyli nawet estakady pod rurociągi, mury oporowe, maszty i słupy pod linie energetyczne i takie tam można zaprojektować tylko z architektem Very Happy takie jaja.... a te usytuowanie w przestrzeni mnie rozwala totalnie... czyli nic nie możemy zaprojektować samodzielnie...bo wszystko jest USYTUOWANE PRZESTRZENNIE Rolling Eyes
a co z drogami, mostami, kanalizacją i innymi sieciami? przecież ... Idea ,

w takim razie taki zapis określający zakres:

"jest uprawniony w spec. konstrukcyjno-budowlanej do:
- sporządzania projektu zagospodarowania działki lub terenu, w zakresie specjalności konstrukcyjno-budowlanej, z wyłączeniem projektów zagospodarowania działki lub terenu obejmujących budynki"
byłby bez sensu... bo można tylko projektować elementy konstrukcyjne w oderwaniu od usytuowania w przestrzeni


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez dm dnia Sob 18:48, 12 Maj 2018, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Klinkier
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 308
Przeczytał: 30 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:59, 12 Maj 2018    Temat postu:

Cytat:
bo można tylko projektować elementy konstrukcyjne w oderwaniu od usytuowania w przestrzeni


I tym sposobem inżynier budownictwa stał się inżynierem mechaniki Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
femdesign
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 13 Kwi 2018
Posty: 62
Przeczytał: 14 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:21, 13 Maj 2018    Temat postu:

ktoś co więcej o rzekomej "likwidacji izby inżynierów" ? Podejrzewam że to nie likwidacja ale wchłonięcie przez izbę architektów i jeszcze większa biurokracja oraz ograniczenia.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
senmil
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 2281
Przeczytał: 26 tematów

Pomógł: 22 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Północ

PostWysłany: Pon 11:06, 14 Maj 2018    Temat postu:

Ja bym sprawę pociągnął i wziął prawnika do "popracowania" nad tematem. Pełnomocnictwo 17zł plus 1000zł za przeprowadzenie sprawy (przy stałej współpracy zniżki Wink ). Ostatnio taką akcję miałem i fajnie udało się wyłapać pewne sprawy. To, że w prawie nie ma wyraźnego wydzielenia na architekturę i konstrukcję to podstawa. Do tego dyrektywa UE...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Konstruktor budowlany Strona Główna -> Uprawnienia, certyfikaty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin