Forum Konstruktor budowlany Strona Główna Konstruktor budowlany
Forum projektantów
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Patologia w zawodzie inżyniera Budownictwa w Polsce

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Konstruktor budowlany Strona Główna -> Uprawnienia, certyfikaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
patolbudowla
Gość


PostWysłany: Czw 20:53, 29 Mar 2018    Temat postu: Patologia w zawodzie inżyniera Budownictwa w Polsce

ramowy plan mojego postu
1. POLSKIE PAŃSTWOWE SZKOLNICTWO WYŻSZE NA TLE CYWILIZOWANEGO ŚWIATA NAUKI W 2018 R.
2. PRZYCZYNY ZŁEJ SYTUACJI NA RYNKU PRACY INŻYNIERÓW BUDONICTWA ORAZ INNYCH ZAWODÓW REGULOWANYCH W POLSCE W 2018 R.
3. PRZYCZYNY OBECNIE TRWAJĄCEGO STANU.
4. SKUTKI TRWANIA OBECNEGO STANU.
5. ZBURZENIE OBECNEGO ŁADU I ZASTĄPIENIE GO NOWYM PORZĄDKIEM.
6. PODSUMOWANIE.
1. POLSKIE PAŃSTWOWE SZKOLNICTWO WYŻSZE NA TLE CYWILIZOWANEGO ŚWIATA NAUKI W 2018 R.
W Polsce istnieje obecnie w 2018 r. 62 Państwowych Uczelni Wyższych oraz 40 Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych, w wyższych szkołach zawodowych również kształci się studentów budownictwa oraz innych kierunków technicznych, i to wszystko utrzymuje podatnik. Na świecie wygląda to zupełnie odwrotnie, w takich krajach jak: USA, CHINY, AUSTRALIA, UK, KANADA, KOREA POŁUDNIOWA, SZWAJCARIA, HOLANDIA, WŁOCHY, ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE, ARABIA SAUDYJSKA, JAPONIA, IZRAEL, INDONEZJA, MALEZJA, TAJLANDIA, NOWA ZELANDIA, i wiele innych gdzie STUDIA SĄ WYŁĄCZNIE PŁATNE !!! Poza tym we wszystkich krajach świata funkcjonują uczelnie prywatne. Tylko jak student płaci i to spore pieniądze, to wtedy może bardzo dużo wymagać, i nie jest traktowany jak śmieć. A w interesie uczelni jest to by absolwenci ich uniwersytetów byli jak najlepsi i osiągali sukcesy. Pewien wykładowca na jednej z politechnik powiedział na wykładzie że dzisiaj klientem uczelni w Polsce jest ministerstwo edukacji narodowej a nie studenci. W Polsce nawet na uczelniach prywatnych program jest ustalany przez ministerstwo, więc są to uczelnie również państwowe które nie załapały się na finansowanie z budżetu przez państwo. Tak naprawdę to głównie w części krajów Europejskich studia są „darmowe” i upaństwowione. A ostatnimi czasy właśnie państwa UE nie zmierzają w dobrym kierunku. Ale nie należy myśleć że wyjście z UE coś zmieni, bo Polska i tak jest bardziej socjalistyczna i zniewolona niż Państwa zachodniej Europy, i takie wymysły jak uprawnienia budowlane, regulowane zawody były już u nas dużo wcześniej niż w UE, a nawet do tej pory tam tego nie ma. Dodam że reforma szkolnictwa wyższego zapowiadana przez Gowina nic nie zmieni, nie spowoduje żadnych zmian wolnorynkowych, wręcz odwrotnie, wprowadzi jeszcze większy zamordyzm(zniesienie habilitacji oraz wymóg publikacji w poważnych czasopismach to jedyne pozytywne zmiany). Akademicki Ranking Uniwersytetów Świata (ang. Academic Ranking of World Universities), zwyczajowo ranking szanghajski – zestawienie prowadzone i opracowywane przez Institute of Higher Education przy Uniwersytecie Jiao Tong w Szanghaju, klasyfikujące osiągnięcia naukowe i badawcze wyższych uczelni. Ranking dzieli się na dwa przedziały 1-500(TOP 500) oraz mniej istotny 501-800. W rankingu z 2018 r. Polskie uczelnie zajmują następująca miejsca:
301-400 University of Warsaw
401-500 Jagiellonian University
601-700 AGH University of Science and Technology
701-800 Adam Mickiewicz University
701-800 Medical University of Silesia
701-800 University of Wroclaw
A więc w Polsce tylko AGH jest uczelnią która jednocześnie znajduje się w rankingu światowym oraz oferuje kierunki techniczne w tym Budownictwo. Ale jestem przekonany na 100 % że AGH wypadnie z tego rankingu w następnych latach, a to dlatego że w kolejce czekają setki chińskich uniwersytetów. Podobnie było z UMK, które jeszcze rok temu było w tym rankingu ale już wypadło na rzecz chińskich uniwersytetów. Tym bardziej że Xi Jinping zapowiedział iż chiny teraz podejmują rywalizację z USA również na płaszczyźnie nauki. Jarosław Gowin chciał wydłużyć studia zaoczne, ale już się z tego wycofał, nie tędy droga. Na zachodzie raczej nie ma studiów w formie zaocznej, za to zajęć jest znacznie mniej i można je pogodzić z pracą na część etatu. Gowin chyba chciał wprowadzić model Rosyjski tzn. w Rosji studia magisterskie trwają AŻ 6 LAT !!! A np. w USA, UK po I stopniu studiów można iść od razu na doktorat i jest to najwyższy tytuł naukowy, nie ma żadnych habilitacji, są tylko stanowiska na uczelni. W Polsce uczelnie funkcjonują po to by zapewnić etaty dla prowadzących. W USA nie ma kierunków studiów w takiej formie jak w Polsce(nie ma takiego rozdrobnienia na pseudo kierunki jak w Polsce), samemu dobiera się przedmioty oczywiście płacąc za nie, tu na filmach pan który studiuje na uniwersytecie w USA opowiada jak to wygląda od środka: KANAŁ NA YOUTUBIE "RATOWNIK NA EMIGRACJI"
Wspomina między innymi o tym, że wykłady nie są obowiązkowe, i że zawsze są nagrywane, a student w odpowiedniku Polskiego USOSA może je sobie w każdej chwili odtworzyć. Przedmioty można sobie samemu dobierać na podstawie własnych zainteresowań, i wiele innych udogodnień i cywilizowanych rozwiązań.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
patolbudowla
Gość


PostWysłany: Czw 20:54, 29 Mar 2018    Temat postu:

2. PRZYCZYNY ZŁEJ SYTUACJI NA RYNKU PRACY INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA ORAZ INNYCH ZAWODÓW REGULOWANYCH W POLSCE W 2018 R.
Branża budowlana ma ogromny potencjał i znajduje w niej zatrudnienia cały przekrój społeczeństwa, od fachowców fizycznych, technicznych aż po naukowców. Jednak w Polsce to nie rynek/inwestor decyduję kto może być zatrudniony w jego procesie budowlanym, a państwo. Jest to podstawowa różnica która skreśla Polskę z listy krajów cywilizowanych. Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na następujące pytania:
- Czy kierownik marketu spożywczego musi posiadać uprawnienia/pozwolenie od państwa ?
- Czy projektant odpowiadający za wygląd samochodu BMW musi posiadać uprawnienia/pozwolenie od państwa ? Przecież samochody odgrywają istotną rolę w życiu miast, stanowią element otoczenia.
- Czy konstruktor odpowiadający za projekt silnika samolotu Boeing musi posiadać uprawnienia/pozwolenie od państwa ?
ODPOWIEDŹ BRZMI: NIE ! Pewnie większość z was zdążyła się już zorientować że na zachodzie nie ma takich regulacji w zawodzie inżyniera Budownictwa, są tylko w wyjątkowych sprawach i pojawiły się one dopiero w XX w. I wraz z ich wzrostem cywilizacja zachodniej Europy zaczęła tracić do reszty świata pod względem gospodarczym. Naprawieniem obecnej sytuacji będzie deregulacja prawie wszystkich zawodów oraz prywatne szkolnictwo. Zapewniam was że ona nadejdzie przed 2030 r. Mówi o tym m.in. Janusz Korwin-Mikke na załączonym poniżej materiale.
WPISZCIE W YOTUBE "Deregulacja dla prawie wszystkich zawodów!"
- Ale jak ? Przecież teraz każdy będzie mógł zaprojektować most/budynek ?
- Tak, owszem będzie mógł to zrobić.
Tak wygląda cywilizowany świat, że to inwestor wybiera sobie osoby które będą uczestniczyć w jego procesie budowlanym. Są to jego pieniądze, w przypadku projektu mostu będą to miliony złotych i z pewnością inwestor w swoich kalkulacjach uwzględni że lepiej opłaca mu się zatrudnić fachowca, który posiada dobre CV lub reprezentuje dobrą instytucję. Natomiast osoba projektująca most lub firma będzie odpowiadać prawnie w przypadku zawalanie się mostu. Projektant będzie miał możliwość ubezpieczenia się w prywatnej firmie ubezpieczeniowej, nikt go nie będzie zmuszał, a firma ubezpieczeniowa weźmie pod uwagę czy projektant posiada odpowiednie wykształcenie lub doświadczenie. Wszystko ureguluje rynek, tak to wygląda np. dzisiaj w Azji która obecnie przegania zachodnią Europę. Każdy ma wybór czy chcę się ubezpieczyć prywatnie, czy woli ryzykować, tylko inwestor decyduje kogo chcę zatrudnić na budowę. I tak np. przy budowie domku jednorodzinnego zarówno projekt jak i wykonawstwo pewnie było by wykonywane przez osobę nie posiadającą wykształcenia wyższego, natomiast wieżowiec w Dubaju byłby projektowany przez magistrów a nawet doktorów, bo rynek takie rzeczy wyreguluje i inwestorowi to się opłaca. Polska obecnie to przejaw antycywilizacji, przykładem tego może budowa autostrady na Euro 2012, gdzie doszło do zmowy cenowej z udziałem Polskiego rządu. Chińczycy którzy mieli wykonać pracę zaprzestali budowy autostrady i byli zażenowani obrazem degrengolady Polskiego grajdołu i wynieśli się do Afryki gdzie stawiają potężne budowle. Polska Izba inżynierów i podobne jej organizację łamią prawa człowieka, tzn. zmuszają ludzi do zdobycia uprawnień, płacenia składek, ubezpieczenia się w izbie itp. Nie wiem jak wygląda wypłacalność izby, pozostawiam to do zbadania czytelnikom  Izba Inżynierów jeszcze 100 lat temu w zachodnim świecie została by uznana za organizację przestępczą, są to bandyci, jesteście oszukiwani i tłamszeni przez tych ludzi, i ciężkim potem harujecie na tych ludzi. Uważam że izba inżynierów powinna zostać zgłoszona nawet do trybunału Europejskiego. Innym przykładem może być moja mama która w latach 90 żeby zostać pielęgniarką musiała tylko skończyć szkołę średnią, dziś są do tego potrzebne studia, uprawnie itp. Podobnie to się kształtuje w zawodzie fizjoterapeuty, farmaceuty. Przed wojną był odpowiednik zawodu lekarza bez studiów tzw. Felczer. Nie wspominając o architektach, gdzie np. w wielkiej Brytanii architekturę można projektować nie posiadając żadnych studiów. Wygląd mojego domu jest moją własnością, z której w Polsce architekci próbują mnie okraść. Tak samo jak mam prawo zmienić wygląda mojego samochodu, tak samo mogę mieć prawo do ustalenia wyglądu mojego domu. Jest to wielkie oszustwo ponieważ o ostatecznej jakości budynków głównie decydują pieniądze i jakość materiałów, a nie wizja pseudo oszustów którzy stworzyli sobie monopol. O tym jak powinna wyglądać zabudowa powinno decydować prawo lokalne i każdy ma się dostosować, tak jak na cywilizację przystało. Dawniej Studia robiło się dla nauki, i poszerzania horyzontów. Dzisiaj pod przymusem zawodów regulowanych wysyła się na studia sporą część społeczeństwa, ponieważ jest to warunek na regulowanym przez rząd rynku pracy. Na przykład na Politechnice Warszawskiej jest ciekawa specjalizacja teoria konstrukcji, gdzie poruszane są zagadnienia metod numerycznych, programowanie, teorii sprężystości i plastyczności. Jednak takich zagadnień i specjalizacji jest w Polsce bardzo mało w odróżnieniu do zachodu, ponieważ w Polsce w głównej mierze studenci studiują żeby zdobyć papier i wiedzę zawodową, a nie dla nauki. W cywilizowanym świecie wygląda to tak że wiedzę zawodową zdobywa się u pracodawcy/ na rynku pracy. Po co takiej osobie wiedza gdy ma iść pracować na budowę ??? Nigdy jej nie wykorzysta. Jedni chcą pracować na budowie, inni projektować konstrukcje, a jeszcze inni zająć się nauką. Tych wszystkich ludzi wrzuca do jednego worka.


3. PRZYCZYNY OBECNIE TRWAJĄCEGO STANU.
Główną przyczyną jest odejście od podstawowej zasady cywilizacji „Chcącemu nie dzieje się krzywda” i zastąpienie jej m.in. żydokomunistycznym hasłem „Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie.” Również demokracja w państwie jak i na uczelniach demoralizuje społeczeństwo, ogłupia je i zniewala. Brak poszanowania wolności człowieka, jednostki, zbydlęcenie człowieka. Socjalizm w Państwie.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
patolbudowla
Gość


PostWysłany: Czw 20:55, 29 Mar 2018    Temat postu:

4. SKUTKI TRWANIA OBECNEGO STANU.
Skutki to temat rzeka, nie sposób je wszystkie wymienić ani nawet zrozumieć, postaram się wymienić tylko niektóre, nie oceniam ich czy są złe czy dobre, tylko je wymieniam:
- feminizacja uczelni technicznych, studiów wyższych (na doktorat również idzie bardzo dużo kobiet, jednak ich rola się kończy gdy trzeba opublikować jakąś publikację w poważnym czasopiśmie naukowym)
- studia w Polsce już nie uczą nauki, ale przygotowania zawodowego,
- wprowadzenie licencji do wykonywania zawodów, przymus ubezpieczeń w organizacjach zrzeszających zawody, płacenie przymusowych składek, wysyłanie na przymusowe szkolenia itp.,
- feminizacja zawodu inżyniera Budownictwa spowodowana państwowym systemem edukacji,
- „przerost formy nad treścią” np. inżynier po 5 letnich studiach, latach praktyki, wykonujący obowiązki technika na budowie. Projektant po 5 letnich studiach, latach praktyki pracujący w biurze projektowym na stanowisku rysownika w programie komputerowy, tzw. angielski „Drawing Technician”
Nadmienię tylko że na zachodzie często mianem inżyniera określa się robotnika na stanowisku technicznym, może stąd to nie porozumienie ? Może ktoś w Polsce nie zrozumiał roli inżyniera xd ? Resztę skutków pozostawiam wam do przemyślania.
5. ZBURZENIE OBECNEGO ŁADU I ZASTĄPIENIE GO NOWYM PORZĄDKIEM.
Jestem przekonany że zmiana nie nadejdzie w wyniku wyborów demokratycznych, ale trzeba zaczekać na przewrót/ obalenie rządu i przejęcie władzy przez wojsko Polskie. Potrzebujemy prostego prawa, wolności gospodarczej, i przywrócenia podstawowych zasad cywilizacji. Inżynierowie biednieją, zaharowują się na składki dla przedstawicieli izby, którzy się bogacą ich kosztem, to zawsze w końcu zrodzi konflikt. Nastąpić musi również deregulacja zawodów i przywrócenie prywatnego szkolnictwo wyższego. Ja osobiście namawiam was do tego aby nie przebywać w towarzystwie np. przedstawicieli izby inżynierów, nie podawać im ręki, nie rozmawiać z nimi, nie okazywać im oznak szacunku, a przede wszystkim nie płacić na nich składek. Młodzi ludzie w Polsce powinni uczyć się języków, i otwierać biura projektowe na zachód, nie są wam potrzebne żadne uprawnienia, ja już na studiach robiłem projektu zdalnie dla biur projektowych z Francji oraz wykonywałem projekty dla studentów z UK. Sam również nie posiadam uprawnień budowlanych i nigdy mi nawet do głowy nie przyszło żeby je zrobić, bo nie jestem ograniczonym człowiekiem, a te uprawnienia są potrzebne wyłącznie w Polsce. Świat jest ogromny, należy się na niego otworzyć, przenikać do innych kultur, i wyciągać z nich wszystko co najlepsze. Przytoczę wam dwie opowieści:
„Jak pewnie słyszeliście obecnie chiny rozwijają się bardzo dynamicznie. Nie przebadałem jeszcze dość szczegółowo kwestii uprawnień budowlanych w Chinach, ale pewna mi znana osoba która wyjechała na kontrakt do Afryki poznała pewnego chińskiego kierownika robót budowlanych. Rozmawiała z nim łamanym angielskim właśnie o budowie autostrady na Euro 2012 w Polsce oraz o tym jak wyglądają uprawnienia budowlane w Chinach. Pan te był zszokowany i nie rozumiał nawet o co chodzi mojemu znajomemu, okazało się że pan który był kierownikiem robót budowlanych posiadał jedynie wykształcenie zawodowe i kilkudziesięcioletnie doświadczenie zawodowe. Twierdził on również że w Chinach nie trzeba posiadać wykształcenia żeby projektować obiekty budowlane, jednak zazwyczaj większe obiekty projektują ludzie z wykształceniem bo tak życzy sobie inwestor, ale nie ma żadnego przymusu, nie wspominając o pracy na budowie.”
6. PODSUMOWANIE.
Mimo iż Polska jest w miarę przyjaznym krajem, ludzie nie umierają na ulicy, a kondycja finansowa obywatela nie jest najgorsza w porównaniu do reszty świata to uważam iż naród Polski jest jednym z najbardziej zniewolonych na świecie. Rzeczy które na pierwszy rzut oka nie są widoczne dla przyjezdnych i turystów, są za to odczuwalne dla obywateli we wszystkich dziedzinach życia. Za obecny stan rzeczy odpowiada odejście od podstawowej zasady cywilizacji „Chcącemu nie dzieje się krzywda” Również demokracja w państwie jak i na uczelniach demoralizuje społeczeństwo, ogłupia je i zniewala. Brak poszanowania wolności człowieka, jednostki, zbydlęcenie człowieka. Socjalizm w Państwie. Regulacja zawodów, upaństwowienie uczelnie i edukacji społeczeństwa. Po licznych podróżach po świecie uważam również że Polaków i Europejczyków zniewala również kościół katolicki, Np. ponad 1,4 mld. Chińczyków nigdy nie słyszało Jezusie itp. i żyje im się świetnie. Chrześcijaństwo, Judaizm, Islam są fałszywymi religiami mającymi za zadanie skłócać społeczeństwa i narody, wszystkie te 3 religie wywodzą się z tego samego miasta.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
formi
Doświadczony ForumowiczDołączył: 19 Lis 2009
Posty: 310
Przeczytał: 2 tematy

Pomógł: 17 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:53, 30 Mar 2018    Temat postu:

zgadzam sie z Toba kolego! We wszystkim co napisales:)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Klinkier
Doświadczony ForumowiczDołączył: 21 Sie 2011
Posty: 401
Przeczytał: 19 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:59, 30 Mar 2018    Temat postu:

Ten znowu?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Konstruktor budowlany Strona Główna -> Uprawnienia, certyfikaty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin