Forum Konstruktor budowlany Strona Główna Konstruktor budowlany
Forum projektantów
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uprawnienia z lat 60-tych - ważne w jakim zakresie?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Konstruktor budowlany Strona Główna -> Uprawnienia, certyfikaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
balbuck
Początkujący Forumowicz



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:56, 23 Sie 2010    Temat postu: Uprawnienia z lat 60-tych - ważne w jakim zakresie?

Witam serdecznie.

Fakt.1. - Rozporządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 16.02.1928 r. o prawie budowlanym i zabudowie osiedli w art. 361 do art.364 ustaliło podział uprawnień budowlanych na uprawnienia do sporządzania projektów i do kierowania robotami, określiło wymagania w zakresie wykształcenia wyższego i średniego oraz warunki odbycia praktyki budowlanej. Uprawnienia budowlane nadawał do 1939 r. Minister Spraw Wewnętrznych RP (art. 367), a po wojnie od 1945 r. Komitet Budownictwa, Urbanistyki i Architektury Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej z art. 361, art. 362, art. 363 i art. 364.

Fakt.2. - Zgodnie z Art. 104 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane (tekst jednolity z 2006r. Nr 156 poz. 118 z późn. zmianami) – „Osoby, które, przed dniem wejścia w życie ustawy, uzyskały uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, zachowują uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie.”

Fakt.3. - Na podstawie wydanych ówcześnie przepisów (w latach 60-tych) projektant jest uprawniony do kierowania robotami budowlanymi, z wyjątkiem kierowania robotami konstrukcyjnymi, dotyczącymi budynków określonych w art. 358 ust.2 rozporządzenia Prez. Z dnia 16 lutego 1928r. o prawie budowlanym i zabudowaniu osiedli (Dz. U. z 1939r. Nr 34, poz. 216) oraz do sporządzania projektów tych robót.

PYTANIE - Czy na podstawie takich uprawnień projektant może wykonywać i sprawdzać projekty związane z melioracją wodną i inżynierią wodną? - wg mojej opinii nie ma wyłączenia takowego w prawie. Question

Dziękuję uprzejmie za odpowiedź i pomoc. Rolling Eyes


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yaro
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 1075
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 52 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:17, 23 Sie 2010    Temat postu:

witam,
najbezpieczniej napisać pismo do Izby do której należy projektant żeby napisali interpretację. W piśmie zawrzeć pytanie czy projektant jest uprawniony do zakresu melioracji i tyle.
Izba powinna odpowiedzieć i wtedy masz rozwiane wszystkie wątpliwości, a poza tym masz jakieś potwierdzenie na piśmie w razie czego.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Konstruktor budowlany Strona Główna -> Uprawnienia, certyfikaty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin