Forum Konstruktor budowlany Strona Główna Konstruktor budowlany
Forum projektantów
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Praktyka do uprawnien bez ograniczeń po technikum

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Konstruktor budowlany Strona Główna -> Uprawnienia, certyfikaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert101996
Początkujący Forumowicz



Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:50, 11 Lip 2016    Temat postu: Praktyka do uprawnien bez ograniczeń po technikum

Czytam o tych uprawnieniach i potrzebuje porady. Skończyłem w tym roku technikum budowlane. Chce iść na studia zaoczne na budownictwo. I z tego co czytam praktyka liczy sie od 3 roku studiów lub uzyskania dyplomu technika. Chciałbym zdobyć uprawnienia o specjalności konstrukcyjno budowlanych do kierowania robotami budowlanym bez ograniczeń, które można uzyskać po skończeniu I stopnia studiów i odbyciu 3 letniej praktyki. I teraz mam takie pytanie czy praktyka liczy mi sie od teraz z racji tego że jestem technikiem budownictwa czy dopiero po tym trzecim roku studiów? Jeśli liczy się od teraz to mogę pracować jako np murarz-tynkarz?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
manolo
Aktywny Forumowicz



Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 35
Przeczytał: 4 tematy

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 8:56, 12 Lip 2016    Temat postu:

Liczy się od ukończenia 3 roku studiów.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thomas126
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 1186
Przeczytał: 56 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: woj. mazowieckie

PostWysłany: Wto 9:41, 12 Lip 2016    Temat postu:

Tylko studia z zarejestrowanym dziennikiem praktyk

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
focusdg
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 690
Przeczytał: 91 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 10:04, 12 Lip 2016    Temat postu:

thomas126 napisał:
Tylko studia z zarejestrowanym dziennikiem praktyk

Już nie ma dziennika praktyk.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Parikon
Skokovis



Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 2093
Przeczytał: 8 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 10:14, 12 Lip 2016    Temat postu:

Teoretycznie jako technik masz prawo zrobić uprawnienia :

Cytat:
do kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie:
a.ukończenia:
– studiów drugiego stopnia na kierunku pokrewnym dla danej specjalności lub

– studiów pierwszego stopnia na kierunku odpowiednim dla danej specjalności, lub

– studiów pierwszego stopnia na kierunku pokrewnym dla danej specjalności, lub

b.posiadania:
tytułu zawodowego technika lub mistrza, albo

– dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie nauczanym na poziomie technika

– w zawodach związanych z budownictwem określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 16, w zakresie odpowiednim dla danej specjalności,


Cytat:
odbycia praktyki na budowie w wymiarze:
– półtora roku w przypadku, o którym mowa w lit. a tiret pierwsze i drugie,

– trzech lat w przypadku, o którym mowa w lit. a tiret trzecie,

– czterech lat w przypadku, o którym mowa w lit. b;


Zaczynasz studia inżynierskie i zaczynasz praktykę w celu uzyskania uprawnień budowlanych do kierowania robotami budowlanymi w specjalności k-b w ograniczonym zakresie.

Kończysz studia po 3 latach a praktyki pozostał ci jeszcze rok na ograniczone.

Po tym roku masz prawo robić ograniczone i teoretycznie od razu robić bez ograniczeń.

Cytat:
5. Do osób ubiegających się o nadanie uprawnień budowlanych bez ograniczeń, posiadających uprawnienia budowlane w ograniczonym zakresie w tej specjalności, nie stosuje się przepisów ust. 3 pkt 1 lit. b i c, pkt 3 lit. b lub pkt 5 lit. b i c.


Warunkiem skorzystania z tego przepisu jest posiadanie uprawnień.

Na wiosnę robisz ograniczone a na jesień bez ograniczeń.

Być może coś źle odczytałem. Ale na pierwszy rzut oka wychodzi taka konstrukcja.
Oczywiście studia wieczorowe lub weekendowe. Bo jak inaczej robić praktykę na budowie.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Parikon dnia Wto 10:16, 12 Lip 2016, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thomas126
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 1186
Przeczytał: 56 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: woj. mazowieckie

PostWysłany: Wto 12:40, 12 Lip 2016    Temat postu:

Pomylilem sie. Oświadczenie.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Parikon
Skokovis



Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 2093
Przeczytał: 8 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:07, 12 Lip 2016    Temat postu: Re: Praktyka do uprawnien bez ograniczeń po technikum

Robert101996 napisał:
Czytam o tych uprawnieniach i potrzebuje porady. Skończyłem w tym roku technikum budowlane. Chce iść na studia zaoczne na budownictwo. I z tego co czytam praktyka liczy sie od 3 roku studiów lub uzyskania dyplomu technika. Chciałbym zdobyć uprawnienia o specjalności konstrukcyjno budowlanych do kierowania robotami budowlanym bez ograniczeń, które można uzyskać po skończeniu I stopnia studiów i odbyciu 3 letniej praktyki. I teraz mam takie pytanie czy praktyka liczy mi sie od teraz z racji tego że jestem technikiem budownictwa czy dopiero po tym trzecim roku studiów? Jeśli liczy się od teraz to mogę pracować jako np murarz-tynkarz?


Jako murarz tynkarz nie kierujesz robotami budowlanymi a dokładniej ich zakresem określonym w twoich uprawnieniach. Więc jeśli jesteś technikiem budownictwa z dyplomem to idziesz na budowę jako technik budowy i kierujesz zakresem robót budowlanych pod okiem osoby posiadającej uprawnienia o jakie się ubiegasz. W tym przypadku będzie to ktoś kto ma uprawnienia w specjalności k-b bez lub w ograniczonym zakresie.

Taka osoba jak ci poświadczy 4 lata praktyki jako osoba kierująca pod jej nadzorem zakresem budowy określonym dla tej specjalności to masz prawo zrobić uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie w tej specjalności.

Potem gdy podejdziesz do egzaminu na nieograniczone to ta praktyka powinna być Tobie zaliczona. Wszelkie inne podejście IZBY w moim odczuciu to łamanie prawa.

Oczywiście czekam na kontrargumenty poparte zapisami w ustawie.

Cytat:
Trybunał Konstytucyjny, w wyroku z dnia 4 kwietnia 2006 r. sygn. akt P 16/2005, stwierdził, że praktyka musi obejmować czynności, które - choć wykonywane pod kontrolą osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia budowlane - merytorycznie muszą już odpowiadać czynnościom zawodowo wykonywanym właśnie przez osobę kontrolującą


Jeśli idziesz na budowę gdzie kierownikiem budowy jest osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności architektonicznej to ta osoba kieruje budową oraz może być kierownikiem robót w zakresie budowy określonych w jej uprawnieniach.

Jeśli będzie twoim opiekunem to pokaże Tobie jak kierować zakresem robót określonym w jej uprawnieniach.

Prawo jasno stwierdza, że praktyka ma być na budowie czyli praktykę na uprawnienia robi się tylko przy robotach w zakresie budowy.

Budowa jest zdefiniowana w prawie.

Nawet ktoś kto ubiega się o wyburzeniową powinien odbyć praktykę przy budowie obiektu. Nie ma tu nic śmiesznego. Dobrym destruktorem jest ten kto widział jak obiekt zbudowano.

Cytat:
terenie budowy – należy przez to rozumieć przestrzeń, w której prowadzone są roboty budowlane wraz z przestrzenią zajmowaną przez urządzenia zaplecza budowy;


Cytat:
budowie – należy przez to rozumieć wykonywanie obiektu budowlanego w określonym miejscu, a także odbudowę, rozbudowę, nadbudowę obiektu budowlanego;


w języku polskim mamy więc:
na terenie budowy lub
przy budowie, przy pracach wykonawczych.

Na budowie do rusycyzm jak na aftamobilu. Laughing


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Parikon dnia Wto 14:29, 12 Lip 2016, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Konstruktor budowlany Strona Główna -> Uprawnienia, certyfikaty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin