Forum Konstruktor budowlany Strona Główna Konstruktor budowlany
Forum projektantów
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Obejmować czy nie obejmować?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Konstruktor budowlany Strona Główna -> Uprawnienia, certyfikaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

SFTwB to:
projektowanie
0%
 0%  [ 0 ]
projektowanie, sprawdzanie i pełnienia nadzoru autorskiego
75%
 75%  [ 3 ]
projektowanie lub sprawdzanie i pełnienia nadzoru autorskiego
0%
 0%  [ 0 ]
projektowanie i pełnienia nadzoru autorskiego lub sprawdzanie
25%
 25%  [ 1 ]
sprawdzanie i pełnienia nadzoru autorskiego
0%
 0%  [ 0 ]
sprawdzanie
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 4

Autor Wiadomość
Parikon
Skokovis



Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 2093
Przeczytał: 8 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 12:08, 16 Paź 2015    Temat postu: Obejmować czy nie obejmować?

Cytat:
Rozdział 2
Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie
Art. 12. 1. Za samodzielną funkcję techniczną w budownictwie uważa się
lub samodzielnego rozwiązania zagadnień architektonicznych i technicznych oraz techniczno-organizacyjnych, a w szczególności działalność obejmującą:
1) projektowanie, sprawdzanie projektów architektoniczno-budowlanych i
sprawowanie nadzoru autorskiego;
2) kierowanie budową lub innymi robotami budowlanymi;
3) kierowanie wytwarzaniem konstrukcyjnych elementów budowlanych oraz
nadzór i kontrolę techniczną wytwarzania tych elementów;
4) wykonywanie nadzoru inwestorskiego;
5) sprawowanie kontroli technicznej utrzymania obiektów budowlanych;
6) (uchylony);
7) (uchylony).
2. Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w ust. 1 pkt 1-5, mogą wykonywać wyłącznie osoby posiadające odpowiednie wykształcenie techniczne i praktykę zawodową, dostosowane do rodzaju, stopnia skomplikowania działalności i innych wymagań związanych z wykonywaną funkcją, stwierdzone decyzją, zwaną dalej "uprawnieniami budowlanymi", wydaną przez organ samorządu zawodowego.


Zgodnie z tą definicją:
SFTwB- działalność związaną z koniecznością fachowej oceny zjawisk technicznych
SFTwB- samodzielne rozwiązywanie zagadnień architektonicznych i technicznych oraz techniczno-organizacyjnych.

Uprawnienia budowlane są wymagane tylko w przypadku wykonywania samodzielnej działalności gospodarczej lub sporadycznej działalności wymianionej w punktach od 1-5.

Mam pytanie czy:
a) projektowanie to już SFTwB?
b) projektowanie, sprawdzanie i pełnienia nadzoru autorskiego to SFTwB?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Konstruktor budowlany Strona Główna -> Uprawnienia, certyfikaty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin