Forum Konstruktor budowlany Strona Główna Konstruktor budowlany
Forum projektantów
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plan walki z monopolem architektów
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Konstruktor budowlany Strona Główna -> Uprawnienia, certyfikaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrm
..:WARN:..



Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 216
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 5/5

PostWysłany: Pią 8:41, 19 Kwi 2013    Temat postu: Plan walki z monopolem architektów

Panowie konstruktorzy inżynirowie budownictwa, proponuje wam zorganizowanie akcji w stylu antync+, i jestem pewien że zaskutkuje. Jest was wielu, jesteście wykształceni umiecie pisać, a więc nic nie szkodzi aby organizować masowe akcje.

Zacznijmy od akcji UOKIK. Czyli niech kazdy z was bez wyjątku napisza skargę do UOKIKu o monopolu architektów. w zasadzie jako klient, bo nie wiem cyz do końca jako przedsiębiorca. ALe nie ważne spłynie 10tysięcy skarg, urząd tego nie zignoruje przyjrzy się sprawie zapewniam.
link do strony UOKIKu, gdzie można w wersji elektronicznej złożyć skargę [link widoczny dla zalogowanych]
Kolejna akcja akcja Europejski rzecznik Praw obywatelskich. Akcja masowych skar że w polsce dyskryminuje się zawody budowlane na korzyśc jednego zawodu architekta
link do strony i jak skarżyć [link widoczny dla zalogowanych]
Akcja NIK. Skargi do niku, na działalność izby architektów i PIIB że ci pierwsi pożerają rynek tworząc monopol, a ci drudzy na to przyzwalają.
[link widoczny dla zalogowanych]

Akcja skarga do Komisji europejskiej, o monopolu architektów i ograniczeniu rynku dla zawodu inzyniera budowlanego.
link co i jak: [link widoczny dla zalogowanych]

Akcja Rzecznik praw Obywatelskich. link [link widoczny dla zalogowanych]
Jak do każdego z tych instytucji w przeciągu miesiąca wpłynie po kilka tysięcy skarg. To zapewniam w kraju będzie tak głośno że, w końcu się rząd w końcu zainteresuje wasza sprawą.

Wystarczy poświęcić 1 godzina na zredagowanie sensownej skargi i rozesłanie ja instytucjach w masowej ilości.
Problem jest jeden czy wy jesteście zwartą grupą, i rzeczywiście wszyscy chcecie tego same, czy też są wśród was są tacy co popierają jedną ręką a druga są przeciw.
Podane linki nie są komercyjne wiec mam nadzieje administrator ich nie zablokuje.
Tylko panowie nie dajcie się zbyć , jak to robi np NIK mówiąc że osoba indywidualna nie moze składac skarg, na ich stronie wyraźnie pisze że kazdy obywatel może. Zresztą składałem takie skargi, musieli to zarejestrować.


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez piotrm dnia Pią 8:43, 19 Kwi 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PRAJWAT
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 77
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: WROCŁAW

PostWysłany: Pią 8:52, 19 Kwi 2013    Temat postu:

Dobre. Jak byś był jeszcze tak dobry i napisał jakiś wzór skargi co bu ją wklejać na formularze i ognia. Puścimy tą budę z dymem. Już mam otwartą stronę UOKIK

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrm
..:WARN:..



Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 216
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 5/5

PostWysłany: Pią 8:57, 19 Kwi 2013    Temat postu:

PRAJWAT napisał:
Dobre. Jak byś był jeszcze tak dobry i napisał jakiś wzór skargi co bu ją wklejać na formularze i ognia. Puścimy tą budę z dymem. Już mam otwartą stronę UOKIK

No najlepiej od siebie torche, pisac, ale moge spórbować napisac wyjściowy wzórz pomocą wszystkich tu napweno coś wyjdzie. Tylko i tak pPotem kązdy po swojemu niech napisze. Zeby nie było że inzynier konstrukcji samodzielnie nie potrafi nawet napisac skargi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
llllllukasz
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 290
Przeczytał: 3 tematy

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 9:39, 19 Kwi 2013    Temat postu:

Świetny pomysł Smile Nic to nas nie kosztuje, góra godzinka roboty Smile Na forum jest 3500 tys. zarejestrowanych użytkowników. Jak będzię odzew chocby 1000 osób z całej Polski to ktoś musi zwrócić uwagę! (pytanie co z tym zrobi)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adbud
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 1052
Przeczytał: 11 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Pią 9:41, 19 Kwi 2013    Temat postu:

A ja jeszcze proponuję zrobić ankietę na forum aby wiedzieć czy tak naprawdę zależy nam na tym czy nie.. Ankietę z pytaniem czy skarga wysłana czy nie.. i aby każdy uzupełnił po wysłaniu że wysłałSmile Przynajmniej będzie wiadomo ile osób uda nam się zebrać do wysłania takowej skargi.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrm
..:WARN:..



Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 216
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 5/5

PostWysłany: Pią 12:19, 19 Kwi 2013    Temat postu:

Ok wypociłem jedną skargę która może być złożona. wyszło jak wyszła taką akurat mam wenę twórczą , ale jeszcze inne wersje powstaną. Trzeba grysc od każdej strony Wink. Nie ważne zresztą jak napisane ,ważne że merytorycznie wiadomo o co chodzi. Jak tam wpłynie tysiace skarg na podobny temat ,m to kto tam bedzie dokłądnie czytał, po prostu węźmie ich cholera i dla świetego spokoju zajma sie problemem. Piszcie jak chcecie, możecie korzystać z tego , zmieniać co chcecie, dopisywac swoje itd. Wink co nie który zauwazy skarga nie dotyczy krzywd tylko inżynierów budownictwa ale wszystkich instalacyjnych nawet, tak aby kazdy inzynier budownictwa miał chociaz prawo wykonania adaptacji projektu architektonicznego. W ten spsoób można pozyskac sojusnzików z innych branż, instalacyjne przeciez to też wielka rzesza ludzi, wystarczy im dać niewiele w postaci adaptacji PZT i po problemie, macie ich po swojej stornie Wink

Składam skargę na praktyki monopolistyczne architektów reprezentowanych przez Izbę Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Działania organizacji zmierzają do całkowitego ograniczenia rynku usług w zakresie projektowania jedynie do osób posiadających uprawnienia architektoniczne, wykluczające możliwość realizowania projektów architektonicznych inżynierom, projektantom branży budowlanej. Działania te uderzają nie tylko w środowisko inżynierów budownictwa, ale również maja ogromny wpływ na brak konkurencyjności na rynku usług w branży budowlanej , gdyż w wyniku ograniczeń do określonej grupy dochodzi do absurdalnej sytuacji, że architekci maja nadmiar zamówień , a inżynierowie budownictwa pomimo że są przedstawicielami wolnego zawodu , maja utrudnioną możliwość zdobycia pracy, lub są podwykonawcami architektów, ponosząc niewspółmiernie większą odpowiedzialność od architekta za cały projekt.
Podkreślam że środowisko architektów systematycznie coraz to bardziej ogranicza prawa inżynierów budownictwa, nabyte w ramach zdobytego wykształcenia pomimo tego, że inżynier budownictwa posiada wiedzę na podobnym stopniu w zakresie projektowania architektonicznego, oraz dodatkowo wiedzę z projektowania konstrukcji, której dostateczną znajomością nie wykazują się architekci.
Skandalem jest ograniczenie przykładowo prawa projektanta w branży konstrukcyjno-budowlanej do projektowania obiektów o kubaturze do 1000m3, oraz do wykonywania projektów jedynie na obszarach zabudowy zagrodowej, podczas gdy to projektant o specjalności konstrukcyjno-budowlanej ponosi największą odpowiedzialność przy realizacji obiektów wielkokubaturowych, za bezpieczeństwo całej konstrukcji, zaczynając od fundamentów, a kończąc na ścianach nośnych, stropach i dachu i jest osobą ostatecznie decydująca o końcowym kształcie obiektu.
Działania monopolu architektów w branży budowlanej sięgnęła obecnie już takiego stopnia, że nawet realizacja projektu adaptacyjnego gotowego projektu architektonicznego oraz projektu zagospodarowania terenu jest zarezerwowana na wyłączność jedynie dla architektów. Należy podkreślić że adaptacja gotowego projektu z opracowaniem planu zagospodarowania terenu, jest czynnością prostą, znaną doskonale każdemu projektantowi budownictwa, nie tylko architektom, więc nie ma najmniejszych przeciwwskazań aby realizowała je osoba posiadająca jakiekolwiek uprawnienia w branży budowlanej.
Usługa to ogranicza się w zasadzie do wrysowania rzutu budynku, na mapie projektowej z zaznaczoną działką inwestorską, bazując na postanowieniach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji WZZT, w obszarze ograniczonym nieprzekraczalną linia zabudowy i obowiązującą linią zabudowy, oraz oceny parametrów nośnych gruntów, oraz ewentualnych zmian w konstrukcji obiektu lub instalacji wewnątrz budynku.
Należy podkreślić że niemal 99% zmian dokonywanych na etapie adaptacji projektu na wniosek inwestora, to zmiany dotyczące zmian konstrukcyjnych (podpiwniczenie, dodatkowe otwory okienne, zmiana położenia ścian nośnych, zmiana konstrukcji stropu, technologii wykonania, itp.) i zmian w instalacjach budynków (zmiana instalacji elektrycznych, sanitarnych, wentylacji), nie związane z branżą architektoniczną, wymagające dokonania adaptacji w praktyce przez projektanta o specjalności konstrukcyjno-budowlanej, albo instalacyjnej. Bardzo rzadko zmiany dotyczącą wyglądu fasad lub elewacji budynku, która to jest główną domeną architektów, a głównymi odbiorcami usług są zamożne, egocentryczne.
Obecny sytuacja w branży budowlanej, w której ograniczono znacznie prawa inżynierów budownictwa, przyczynia się sztucznego zawyżania kosztów inwestycji już na etapie realizacji projektu, gdyż architekt jest niepotrzebnym pośrednikiem na etapie adaptacji projektu, który zasadniczo opiera się na zmianach wymagających udziału jedynie projektanta branży budowlanej. Potencjalny "Kowalski" oczekuje projektu funkcjonalnego, z optymalizowanego pod względem kosztów inwestycyjnych, nie stać go na realizacje projektów architektów, który w znacznym stopniu pomija kwestie dotyczące kosztów, co uwidacznia się to w projektach w postaci braku zapisów na wykonanie elementów obiektu budowlanego z innych podobnych materiałów o podobnych parametrach, lub elementów prefabrykowanych. Każda taka zmiana wymaga kosztownej adaptacji, u architekta.
W związku z powyższym wnoszę o wnikliwe dokonanie kontroli działalności architektów, poczynienia kroków które mających na celu natychmiastową demonopolizację polegającą na zlikwidowaniu krzywdzących ograniczeń dla inżynierów projektantów branży budowlanej, tzn. ograniczeń w zakresie opracowywania projektów architektonicznych wyłącznie do zabudowy zagrodowej oraz w zakresie ograniczeń projektowania kubaturowego do 1000m3. Wszystkie dotychczasowe ograniczenia zawodu inżyniera budownictwa jest wynikiem powstania samorządów zawodowych IARP, PIIB, których charakter działania ma korporacyjny. Organizacje te, fałszywie deklaruje że reprezentują zdanie większości, całkowicie zapominając o fakcie że, zmusiły większość środowiska inżynierskiego do przymusowej przynależności do izb, pod rygorem utraty prawa do wykonywania zawodu projektanta, kierownika budowy. Takie wymuszenia na środowisku inżynierów budownictwa są ewidentnym pogwałceniem konstytucji, dającemu każdemu obywatelowi wolność wyboru.

Pragnę zaznaczyć że obecnie w wielu krajach unii europejskiej prawo do opracowywania projektów architektonicznych mają nie tylko architekci, czy inżynierowie z uprawnieniami budowlanymi , ale również inżynierowie bez uprawnień, a nawet osoby nie posiadające wykształcenia wyższego, czy technicznego, gdyż projekt architektoniczny opiera się zasadniczo do określenia kształtu obiektu, zachowaniem przepisów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania, a ostateczna weryfikacja dokonana musi być przez inżyniera odpowiedzialnego za stabilność całej konstrukcji.
Skala ograniczeń dla jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych zawodów identyfikowanych z budownictwem w Polsce ujawnia poważne wady polskiej demokracji, gdyż ewidentnie dyskryminuje się wielka grupę zawodową, posiadającą znacznie większe kompetencje do realizacji projektów architektoniczno-budowlanych na korzyść architektów, przy jednocześnie przerzuceniu największej odpowiedzialności na projektantów branży budowlanej.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez piotrm dnia Nie 11:32, 21 Kwi 2013, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stanislaw
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 225
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:19, 19 Kwi 2013    Temat postu:

@ piotrm - nie wiem czy wiesz co mówi Dyrektywa UE 2005/36/WE :

"( 28 ) Krajowe regulacje w dziedzinie architektury oraz podejmowania i wykonywania działalności zawodowej przez architektów mają bardzo zróżnicowany zakres. W większości Państw Członkowskich działalność w dziedzinie architektury prowadzona jest de iure bądź de facto przez osoby posiadające wyłącznie tytuł architekta lub dodatkowo także inny tytuł, przy czym osoby te nie mają wyłączności na prowadzenie takiej działalności, chyba że wynika to przepisów ustawowych. Działalność ta, bądź tylko niektóre jej rodzaje, może być wykonywana także przez przedstawicieli innych zawodów, w szczególności przez inżynierów, którzy uzyskali specjalistyczne wykształcenie w dziedzinie budownictwa lub sztuki budowania. W celu uproszczenia niniejszej dyrektywy należy odnieść się do pojęcia "architekt", aby wyznaczyć zakres stosowania przepisów dotyczących automatycznego uznawania kwalifikacji w dziedzinie architektury, bez uszczerbku dla odrębności występujących w przepisach krajowych regulujących tą działalność."


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrm
..:WARN:..



Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 216
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 5/5

PostWysłany: Pią 14:28, 19 Kwi 2013    Temat postu:

stanislaw napisał:
@ piotrm - nie wiem czy wiesz co mówi Dyrektywa UE 2005/36/WE :

"( 28 ) Krajowe regulacje w dziedzinie architektury oraz podejmowania i wykonywania działalności zawodowej przez architektów mają bardzo zróżnicowany zakres. W większości Państw Członkowskich działalność w dziedzinie architektury prowadzona jest de iure bądź de facto przez osoby posiadające wyłącznie tytuł architekta lub dodatkowo także inny tytuł, przy czym osoby te nie mają wyłączności na prowadzenie takiej działalności, chyba że wynika to przepisów ustawowych. Działalność ta, bądź tylko niektóre jej rodzaje, może być wykonywana także przez przedstawicieli innych zawodów, w szczególności przez inżynierów, którzy uzyskali specjalistyczne wykształcenie w dziedzinie budownictwa lub sztuki budowania. W celu uproszczenia niniejszej dyrektywy należy odnieść się do pojęcia "architekt", aby wyznaczyć zakres stosowania przepisów dotyczących automatycznego uznawania kwalifikacji w dziedzinie architektury, bez uszczerbku dla odrębności występujących w przepisach krajowych regulujących tą działalność."

rozumiem mniejwiecej to tak ze np mamy tan inzynierów róznych spcjalności i kazdy z nich może być architektem, czyli np mostowy inzynier może być architektem w kwestiach mostów, a inzynier budowlano-konstukcyjny, architektem tak jaki są obecnie ci u nas co sobie ta działkę zwłasczyli. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie aby adaptację projektu czyli plan zagospodarowania terenu jakiehoś gotowego klocka robił miał prawo kazdy inżynier posadowić , jeśli nie będzie zmian w klocku. Bo przecież i tak projekt PZT jest sprawdzany 2 razy czy jest zgodny z przepisami i miejscowym planem, pierwsyz raz na ZUDP drugi w momencie wydawania decyzji pozwlenia na budowę i odziwo weryfikacji tej dokonują osoby bez uprawnień, mało tego bez wykształcenia budowlanego , na zudp geodeci, a w urzedzenie wydajacym pozwolenie jakiś po administracji gościu . wiec nie widze problemu żeby częsciowo projektannci instalatorzy przyajmniej mogli adaptować gotowy projekt architektoniczny do działki na której ma byc wybudowany. generalnie uwazam że wartośćtytułu architekta jest mniejsza niż inzyniera, czy projektanta, bo tytułowąc się architektem moga osoby ze średnim wykształceniem, na architekci ogrodów, czy architekci wnętrz. A jakby ktoś się zagłebie skąd pochodzi słowo architekt to byłby zaskoczony bo to z greckiego znacyz kierownik budowy, rzemieslnik.

"Nazwa zawodu architekta wywodzi się z starogreckich słów αρχη [arché] (= początek, podstawa) oraz τεχνη [techné] = rzemiosło, sztuka. W antycznej grece architéktos oznaczał zatem głównego rzemieślnika czy głównego cieślę."

Architekt (gr. architéktōn - kierownik budowy, majster budowniczy[1]) – interdyscyplinarny zawód[2] trudny do jednoznacznego zdefiniowania i w zależności od kraju, w różnym czasie, przedstawiciele tego zawodu spełniali nieco odmienne funkcje. Jest to zawód interdyscyplinarny (łączący wiele dziedzin nauki i techniki). Architektami nazywa się:
artystów, zajmujących się teorią kształtowania przestrzeni i jej związkami ze sztukami pięknymi, a także projektowaniem form
Najczęściej architekci łączą wymienione dziedziny działalności, kładąc jednak różny nacisk na poszczególne funkcje. Ponadto architektami określa się ludzi pracujących jako:
urbanista (architekt miast)
ruralista (architekt terenów wiejskich)
architekt krajobrazu
architekt wnętrz (budynków i pomieszczeń).
Od poczatku mówiłem że architekt to artysta, i naprawde daleko mu do inzyniera Wink
I kolejny cytat z wikipedi:
"Na polskich uczelniach najczęściej wykładana jest inżynieria lądowa (budownictwo), której ukończenie (studia I stopnia - tzw. studia zawodowe - inżynierskie) prowadzi do zdobycia zawodu inżyniera budownictwa. Równolegle wykładana jest także architektura, która poza dyscyplinami ścisłymi obejmuje też elementy kompozycji artystycznej i której ukończenie daje tytuł inżyniera architekta (polska specyfika). W przypadku architektury wykładanej na uczelniach polskich, zakres uzyskanej wiedzy technicznej nie pozwala na samodzielne projektowanie konstrukcji budowlanych. Każdy architekt staje się jednocześnie urbanistą (zawód pokrewny), choć zawody te w klasyfikacji są oddzielne."
No mówiłem że architekt to to samo co inzynier budownictwa z tym że to jeszczeartysta od pierdolników typu gzymsy, fasady, sztukateria i inne duperele ;]. Jakby nie zdobywany przy okazji tytuł inżyniera to byłby nikim gościu Wink ja panowie inzynierowie konstruktorzy nie rozumiem jak mogliscie cię dać się zepchnać na margines. Nawet dziadek mówił że przed wojną to byliście elitą, o najwiekszej odpowiedizalności ludzi, za zycie bezpieczeństwo ludzi, a teraz jesteście przystawką do innych branż. Przecież inzynier konstruktor przed wojną to projektował samoloty, maszyny, bo budynki to dla niego były pryszcze Wink


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez piotrm dnia Pią 14:57, 19 Kwi 2013, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stanislaw
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 225
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:53, 19 Kwi 2013    Temat postu:

Ja słowa Dyrektywy UE interpretuję tak, że tzw. projektowaniem architektoniczym zajmować się mogą poza architektami także inne osoby w tym zwłaszcza inżynierowie budownictwa. Kropka

Np. w Wielkiej Brytanii jest tak, że prawnie chroniony jest wyłącznie tytuł ‘architect’. Używać go mogą wyłącznie osoby, które ukończyły architekturę, odbyły praktykę i zdały egzamin w RIBA
Jednak żadnej ochronie nie podlega funkcja i projektować może każdy niezależnie od wykształcenia. Nie ma jedynie prawa nazywać siebie architektem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrm
..:WARN:..



Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 216
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 5/5

PostWysłany: Pią 17:18, 19 Kwi 2013    Temat postu:

zniesienie ograniczeń dla inżynierów budownictwa, oznacza w praktyce to że projekt architektoniczny będzie mógł wykonać każdy a jedynie projektant z uprawnieniami konstrukcyjno-budowlanymi będzie musiał sprawdzić, wykonać obliczenia konstrukcyjne i autoryzować że projekt spełnia wymogi bezpieczeństwa i użytkowe.
w końcu byłaby prawdziwa demokracja. Wink
Mam nadzieję że jak wam zniosą w końcu ograniczenia to, nie będziecie takimi chytrusami jak architekci, bo mnie się też marzy realizowąc projekty aechitektoniczne i sprzedawać je na rynku w iluś tam egzemplarzach na rynku. Mam w sumie dwa projekty narysowane Smile


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez piotrm dnia Pią 17:22, 19 Kwi 2013, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gln
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 514
Przeczytał: 18 tematów

Pomógł: 18 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 17:46, 19 Kwi 2013    Temat postu:

Skrócę wasz czas klikania:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych] ( -> [link widoczny dla zalogowanych])

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrm
..:WARN:..



Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 216
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 5/5

PostWysłany: Pią 18:23, 19 Kwi 2013    Temat postu:

Dzisiaj panowie uchwalono ustawe deregulacyjną I transze. Trąbią o tym już media
[link widoczny dla zalogowanych]
Nas inzynierów dotyczy III transza i właśnie są prowadzone konsultacje międzyresortowe. To właściwy moment aby dać znać o o sobie, żeby znowu architekci czasami nie przyblokowali, jak to było w przypadku zniesienia pozwoleń na budowę domów . Mam nadzieję że zniesiony zostanie również obowiązek przynależnosci do izby. Autocasco może sobie każdy sam wykupić, anie finansować dożywotnią emeryturę leśnym dziadkom z postkomuny. nie wiem czy ktoś wie ale termin "leśny dziadek " był stosowany jeszcze przed wojna. Nazywa tak oficerów którzy w wojsku polskim brali żołd a do niczego nie byli potrzebni. Wink W kiązce Bohdana Arzta "Pamiętnik Pilota" o tym przeczytałem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sykes
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 99
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Chełm

PostWysłany: Pią 20:50, 19 Kwi 2013    Temat postu:

PIerwsze kroki poczynione. Pozowliłem sobie skorzystać z treści "skargi" i przesłałem ją do NIKu. Czekam na jakikolwiek odzew.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
apkonstr
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 28 Gru 2012
Posty: 560
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:53, 19 Kwi 2013    Temat postu:

Być może treść wypowiedzi sprzeczna z zasadami forum jednak pozwolę sobie napisać, że z samego rana też taką skargę wyślę. Mało tego podrzucę to wszystkim znajomym z uprawnieniami bądź w trakcie studiów.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrm
..:WARN:..



Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 216
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 5/5

PostWysłany: Sob 9:31, 20 Kwi 2013    Temat postu:

Panowie jedna sugestia.
Jak ktoś coś sam wypocił swoją wersję skargi, niech wklei jej treść tutaj w tym wątku, oczywiście bez danych osobowych.
Chodzi o uzyskanie efektu lawinowego, jak to udało się gościom na anty nc+, żeby co ci słabsi w pisaniu skarg o prostu mogli bazując na innych wzorcach swoją skargę zredagować. być może też co niektóry z was ma jeszcze inne bardziej przekonywujące argumenty i o nich napisał w skardze. Skargi niech piszą również inżynierowie bez uprawnień, i innych branż niż budowlana, czyli instalatorzy, bo w końcu ich uprawnienia też są zaliczanie do budowlanych skoro maja obowiązek przynależności do PIIB.

Skargi niech piszą również osoby pokrzywdzone przez system. Mam nadzieje że pan Zembrowski który, był ciągany po sądach, powiadomi nasze organa o prześladowaniach przez organizacje zrzeszającą inżynierów AIRP, bo ta sprawa to koronny argument że inżynierowie bez uprawnień mogą sobie poradzić w zawodzie projektanta czy kierownika budowy, co może mieć ogromny wpływ na deregulację zawodów inżynierskich.
I pamiętajcie panowie że racja jest po naszej stronie bo walczymy tu o swoje prawa konstytucyjne będace wynikiem zdobytego wykształcenia.Środowisko architektów broni jedynie swoich przywilejów, a przywileje jak wiadomo kosztują państwo polskie sporo.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez piotrm dnia Sob 9:38, 20 Kwi 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Konstruktor budowlany Strona Główna -> Uprawnienia, certyfikaty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin