Forum Konstruktor budowlany Strona Główna Konstruktor budowlany
Forum projektantów
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Praktyka projektowa - umowa zlecenie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Konstruktor budowlany Strona Główna -> Uprawnienia, certyfikaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pop3k
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 410
Przeczytał: 92 tematy

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:01, 04 Kwi 2017    Temat postu:

A co to za umowa porozumienia stron?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiek.p
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 130
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:19, 04 Kwi 2017    Temat postu:

No chyba chodzi tylko o to, żeby mieć na piśmie, że faktycznie wykonujesz jakiś projekt dla danej osoby lub pod jego nadzorem. Tłumaczył mi to na moim przykładzie, z tym że ja prowadzę własną działalność w zakresie projektowania, obsługi inwestycji itp. Dokumentację projektową opracowuje ja a wiadomo, że muszą podbić mi się pod tym osoby z uprawnieniami. Z tego co gość mówi to wynika, że wystarczy podpisać taką umowę, czy może będzie to nawet w formie oświadczenia, że pod nadzorem konkretnej osoby pracowałeś nad projektem i zajęło Ci to określoną ilość godzin.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pop3k
Doświadczony Forumowicz



Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 410
Przeczytał: 92 tematy

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 8:39, 27 Kwi 2017    Temat postu:

Odpowiadając sobie na pytanie (może komuś się przyda), dostałem mejla od Izby:
"Odpowiadając na Pana pytania skierowane do izby w sprawie uprawnień budowlanych informujemy, że aktualne warunki nabywania uprawnień budowlanych są ustalone w n/w przepisach:

1. w rozdziale II ustawy z dnia 07.07.1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016r. poz. 290, z późniejszymi zmianami)

2. w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2014r. poz. 1278) – obowiązującym od dnia 25.09.2014r.

Zgodnie z art. 14 ust.4 ustawy „warunkiem zaliczenia praktyki zawodowej jest praca polegająca na bezpośrednim uczestnictwie w pracach projektowych lub na pełnieniu funkcji technicznej na budowie pod kierownictwem osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia budowlane”. Zgodnie z zał. Nr 1 do w/w rozporządzenia osoba kierująca praktyką winna pełnić samodzielną funkcję techniczną projektanta (praktyka projektowa), kierownika budowy lub kierownika robót (praktyka na budowie), natomiast osoba odbywająca praktykę winna odpowiednio pełnić funkcję asystenta projektanta, inżyniera budowy, asystenta kierownika, itp., przy czym forma zatrudnienia jest dowolna (etat, zlecenie, dzieło, inna)

Wyjaśniamy również, że przy odbywaniu praktyk wymagana jest podległość służbowa kandydata wobec osoby kierującej praktyką, a nie odwrotnie.


Biuro OKK DOIIB"


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Parikon
Skokovis



Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 2093
Przeczytał: 8 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 10:47, 27 Kwi 2017    Temat postu:

pop3k napisał:
Odpowiadając sobie na pytanie (może komuś się przyda), dostałem mejla od Izby:
"Odpowiadając na Pana pytania skierowane do izby w sprawie uprawnień budowlanych informujemy, że aktualne warunki nabywania uprawnień budowlanych są ustalone w n/w przepisach:

1. w rozdziale II ustawy z dnia 07.07.1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016r. poz. 290, z późniejszymi zmianami)

2. w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2014r. poz. 1278) – obowiązującym od dnia 25.09.2014r.

Zgodnie z art. 14 ust.4 ustawy „warunkiem zaliczenia praktyki zawodowej jest praca polegająca na bezpośrednim uczestnictwie w pracach projektowych lub na pełnieniu funkcji technicznej na budowie pod kierownictwem osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia budowlane”. Zgodnie z zał. Nr 1 do w/w rozporządzenia osoba kierująca praktyką winna pełnić samodzielną funkcję techniczną projektanta (praktyka projektowa), kierownika budowy lub kierownika robót (praktyka na budowie), natomiast osoba odbywająca praktykę winna odpowiednio pełnić funkcję asystenta projektanta, inżyniera budowy, asystenta kierownika, itp., przy czym forma zatrudnienia jest dowolna (etat, zlecenie, dzieło, inna)

Wyjaśniamy również, że przy odbywaniu praktyk wymagana jest podległość służbowa kandydata wobec osoby kierującej praktyką, a nie odwrotnie.


Biuro OKK DOIIB"


Małe sprostowanie.

Praktykę projektową robisz pod kierownictwem osoby posiadającej uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności.


Z tą podległością służbową to nie wiem jak to rozumieć?

Nie robi się praktyki pod kierownictwem osoby pełniącej samodzielną funkcję techniczną czyli osoby, która sprawdza projekt arch-bud w odpowiedniej specjalności.

Robisz uprawnienia w specjalności k-b.
Funkcję techniczną projektanta pełni architekt Gadowski, który jest uczestnikiem procesu budowlanego.
Ty pracujesz w firmie zajmującej się projektowaniem stropów Filigran.
Te stropy projektuje inżynier Maliniak zatrudniony w firmie Filigran sp. z o.o.
Całość prac w zakresie specjalności k-b będzie sprawdzał inżynier Nowak w firmy Nowak i Przyjaciele.
Mamy tu:
projektanta - architekt Gadowski
autora pracy projektowej - inżynier Maliniak
asystenta autora pracy projektowej - Ty
osobę pełniącą samodzielną funkcję techniczną w zakresie projektowania -inżynier Nowak

W moje opinii inżynier Nowak może być autorem innej pracy w zakresie projektu. Np zbrojenia płyty fundamentowej.

Zadaniem inżyniera Nowaka jest sprawdzić projekt arch-bud jako całość.

Stabilność całego obiektu poprzez zatwierdzenie wszystkich prac projektowych w zakresie odpowiedniej, w tym przypadku k-b specjalności.

W całym tym galimatiasie jedynie działalność inż.Nowaka obejmuje projektowanie, sprawdzanie projektu arch-bud i pełnienie nadzoru autorskiego o ile zostanie o to poproszony i się zgodzi.

Inwestor do pełnienia nadzoru autorskiego może zobowiązać tylko projektanta.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Parikon dnia Czw 12:48, 27 Kwi 2017, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Konstruktor budowlany Strona Główna -> Uprawnienia, certyfikaty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin